İçerik Bulutu’nda gizlilik bir önceliktir. Bu Gizlilik Politikası, İçerik Bulutu İnternet Hizmetleri A.Ş. ve şirketler grubunun (“biz”, “bizim” veya “bize”) icerikbulutu.com ve İçerik Bulutu’nun sunduğu dahil olmak üzere; web sitelerimiz, mobil uygulamalarımız, web istemcimiz, 3. parti uygulamalar için yazdığımız eklentilerimiz (örneğin Google Docs Add-On) ve / veya bu Gizlilik Politikasına (“Hizmetler”) bağlantı veren diğer uygulamalarımız kullanıldığında, kişisel bilgilerinizi ne şekilde toplayıp kullanacağımızı açıklar.

Bu Gizlilik Politikası, hizmetlerimizde bağlantılı olanlar da dahil olmak üzere kullanabileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf web sitesi ve uygulaması için geçerli değildir. Başka bir adrese (domain) yönelen herhangi bir bağlantıyı tıklamadan önce üçüncü taraf web siteleri ve uygulamaları için hüküm ve politikaları gözden geçirmelisiniz.

İçerik Bulutu kullanıcılara içerik oluşturma, yönetme, indirme gibi bir çok konuda hizmet verir. Bu hizmetleri kullanan kişi, hizmetlerin kalitesini arttırmamız için kişisel bazı verilerin bizimle paylaşılmasını kabul eder. Bu bilgiler kullanıcının kişisel bilgileri olabileceği gibi, kullandığı cihazlarla ilgili bilgileri de içerebilir.

Lütfen aşağıdaki veri edinim ve kullanım politikalarımızı dikkatle okuyunuz.

1- Kişisel Bilgileri Nasıl Topluyoruz
2- Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz
3- Kişisel Verileri Paylaşıyor muyuz?
4- Kişisel Verilerin Saklanması
5- Sizin Seçimleriniz & Google Add-on Verileri
6- Çocuklar için Gizlilik
7- Gizlilik Haklarınız
8- Kişisel Verilerin Korunması
9- Bu Dokümanda Değişiklik
10- Bize Ulaşın

1. Kişisel Bilgileri Nasıl Topluyoruz

Kişisel verilerin toplanması uygulama ve servislerimiz türüne göre farklılık göstermektedir. Ancak uygulamalarımızı kullandığınızda ya da servislerimize eriştiğinizde kişisel verilerinizin kullanımı (hangi verilerin istendiği) tamamen sizin seçiminize bırakılmıştır. Ancak istediğimiz verileri bize iletmezseniz uygulamamız istediğiniz şekilde çalışmayabilir, servislerimizden faydalanamayabilirsiniz. Örneğin Google Docs Add-On umuza gerekli yetkiyi vermezseniz, içerik geliştirme araçlarına ulaşamazsınız. Lütfen detaylı bilgi için 5. Bölüm’ü okuyun.

2. Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz

Genel olarak topladığımız verileri kayıt altında tutup işleyerek; servisleri geliştirmek, hataları gidermek, daha iyi hizmet vermek, yeni servis ve hizmetler oluşturmak, pazarlama çalışmalarında kullanmak için kullanıyoruz. Örneğin:

     > Kişisel yetkinliklerinize, ilgi alanlarınıza göre size doğru içerikleri atamak,
     > Hızlı ödeme alabilmeniz için banka bilgileriniz kaydetmek,
     > Sahte profilleri engellemek için basit kimlik doğrulama işlemleri yapmak,
     > Şirket profilinize göre size uygun ön çalışmalar yapmak,
     > Pazarlama içerikleri için size direkt olarak ulaşmak,
     > Yeni servis ve hizmetleri test etmek,
     > İstek-şikayet durumlarında sizinle direkt iletişim kurmak,
     > Coğrafi konumunuza göre ilgili içerikleri size hızlıca iletmek,
     > Mobil cihazınıza servis bilgilerimizle ilgili bildirimler yollamak,
     > Yasal değişiklikleri size iletmek,

olarak sıralayabiliriz. Bizimle iletişime geçmek için lütfen 10. Bölüm’e bakınız.

3. Kişisel Verileri Paylaşıyor muyuz?

Kişisel verilerinizi yasal anlamda bir satış olarak nitelendirilebilecek hiç bir şekilde paylaşmıyoruz!

Kişisel veriler aşağıdaki durumlarda paylaşılır.

     > Servislerimize destek amaçlı işbirliği yaptığımız şirketlerle. Bu şirketler sadece iletişim bilgilerinize ulaşabilir.
     > İş ortaklarımız. İçerik Bulutu ile iş ortaklığı içinde olan firmalarla verileriniz paylaşılabilir. Ancak iş ortağı da bu verileri aynı bu gizlilik politikasında olduğu gibi kullanmak zorundadır!
     > Pazarlama Ortakları. Duyurular, webinarlar, kişiye-firmaya özel durumları yönetmek için verileriniz bu ortaklarla paylaşılabilir. Bu durumda da sadece iletişim verileriniz paylaşılır.
     > Kamu ve devlet otoriteleri. Yasal olarak verilerinize isteme hakkı olan kamu ve devlet otoriteleri ile her türlü veriniz paylaşılabilir.
     > Özel Durumlar. Eğer verileriniz alınırken size özel bir diğer paylaşım şekli belirtilmiş ise (kabul etmeniz halinde), o içerikte yer alan şekilde verileriniz paylaşılabilir.

Ayrıca kişisel verileriniz aşağıdaki şekillerde de paylaşılabilir:

     > Diğer kullanıcılar: İçerik üreticileri, editörler, yayıncılar ve ajanslar ortak platformumuzda birleştiğinden karşılıklı olarak isim ve iletişim bilgileri paylaşılabilir.
     > Üçüncü Parti Uygulamalar: Eğer üçüncü parti uygulamalar verileriniz ile işlem yapmak zorunda ise (örneğin ödeme) bu veriler bu partiler ile paylaşılabilir.
     > Genel Bilgiler. Oluşturduğunuz her tür veri. Sistemimizde oluşturduğunuz her tür veri (yazılar, içerikler, talep ve istekler) başka kullanıcılar tarafından görülebilir.
     > Bağlı olduğunuz firma. Eğer sistemimize özel bir alan adı ile giriş yapıyorsanız (e-posta bazlı girişler), örneğin XXXX@icerikbulutu.com gibi; bu sizin icerikbulutu.com firması ile yasal olarak bağlantılı kılar. Firmanız isterse sistemdeki iletişim bilgileriniz paylaşılabilir.

4. Kişisel Verilerin Saklanması

Kişisel verileriniz sadece gerekli olduğu kadar saklanır. Bu zaman verileri işleme politikalarımıza göre değişiklik gösterebilir. Eğer yasal yükümlülükler gereği saklama süresi, bizim veri saklama zamanımızdan uzun ise, yasal tarih baz alınacaktır. Kişisel veriler yasal zamandan önce bizim tarafımızdan işleme süresini doldurmuş ise, bilgileriniz, yasal süre sonunda kadar erişime tamamen kapalı bir alana alınacaktır.

Lütfen kişisel bilgilerinizin nasıl sakladığı hakkında bilgi almak için 5. Bölüm’e bakınız.

5. Sizin Seçimleriniz & Google Add-on Verileri

Bu bölüm kişisel bilgileriniz değiştirme veya kısıtlama hakkında önergeleri içerir.

     > Profil. Profil bilgilerinizi doldurmak zorunda değilsiniz. Ancak bu bilgiler size doğru içeriklerin aktarılması ya da size erişilebilmesi için gereklidir. Eksik bilgi size içerik atanmamasına ya da erişilememesine neden olabilir.
     > Bildirimler. Sistemde zorunlu bildirimler ve isteğe bağlı bildirimler tanımlıdır. İletişim bilgilerinizi girmezseniz hiç bir bildirim alamazsınız. Bu bilgileri girerseniz sadece zorunlu bildirimler size kesinlikle iletilecektir (Sistem değişiklik mesajları, uyarılar v.b.). İsteğe bağlı bildirimler ise profilinizde (var ise) belirecektir.
     > Cookie’ler ve benzer teknolojiler. Sistemimize analiz etmek ve daha iyi hizmet vermek için web tabanlı servislerimizde cookie ve benzeri teknolojiler kullanıyoruz. Bunları kapatırsanız servislerimiz çalışmayacaktır. Bu teknolojiler sitede kalma süresi, kullanım süresi, sayfa sayısı gibi veriler ölçmektedir. Ayrıca servisimizin ayarları da bu verilerde tutulmaktadır.
     > Cihaz ve kullanım verileri. Cihazlarda yüklü servis ve uygulamalarımız, bildirim göndermek için cihaz verisine, konum verisine, cihaz bilgilerine ulaşabilir. Bu verilerin gönderimini cihaz ayarlarından kapatabilirsiniz. Servislerimiz bu durumlarda kısıtlı hizmet verecektir.
     > Hesabın kapatılması. İstediğiniz zaman 10. Bölüm’deki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak hesabınızı kapattırabilirsiniz. Kişisel verileriniz 4. Bölüm’deki gibi muhafaza edilecektir.

     > Google Add-On (data kullanım) verileri:
     > > email & openid: Bu veri sizi bir google dokümanı üzerinde iken login yapmanıza gerek olmadan tanımak amaçlı kullanılacaktır. Bu şekilde doküman üzerinde işlem yaparken sistem sizin hesabınızı eşleştirecek ve otomatik olarak gerekli yetkileri verecektir.
     > > profile: Bu veri sizi tanımlamak ve yanlış hesapların girişini engellemek için ikinci bir kontrol mekanizması olarak kullanılacaktır. Ayrıca bu bilgiler ile profiliniz otomatik olarak dolduralacak ve arayüzlerde size bilgi amaçlı gösterilecektir.
     > > drive: Add-on lar dökümanlar üzerinde işlem yapacağı için ilgili döküman bilgilerine (içeriğini değiştirebilmek için) erişmek zorundadır. Drive API’si ile drive’daki dökümanlarınıza erişim ve değişiklik yapma yetkisi gerekmektedir. Drive dosyalarınız asla bizim ya da 3. parti bir servisin içine aktarılmamakta, okunmamakta veya analiz edilmemektedir!
     > > Google datalarının toplanması, kullanımı, saklanması v.b. gizlilik politikamızdaki diğer verilerle aynı şekilde işlenecektir!

6. Çocuklar için Gizlilik

Servislerimiz 18 yaş altı kullanıcılar için tasarlanmamıştır. Bu kullanıcılara yönelik herhangi bir pazarlama politikamız da yoktur. Sistem kullanıcıları yaş aralığına göre değerlendirmez. Bu yüzden eğer 18 yaş altı iseniz lütfen hiçbir servisimizi kullanmayınız! Bu şekilde oluşturulduğu anlaşılan hesaplar (ebeveyn onayı hariç) sistemden silinecektir, kişisel verileri de kaldırılacaktır.

7. Gizlilik Haklarınız

Gizlilik ve bilgilerinize erişim haklarınıza istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Örneğin:

     > Servislerimize giriş yaparak herhangi bir kişisel verinizi silebilir ya da güncelleyebilirsiniz. Ayrıca bize 10. Bölüm’ den ulaşarak bu bilgileri neden ve niçin tuttuğumuzu sorabilirsiniz.
     > Bazı özel durumlarda bu verilerin silinmesi, değiştirilmesi için yine bize 10. Bölüm’den ulaşabilirsiniz.
     > Pazarlama amaçlı yapılan bildirimlerde “üyelikten-çık” seçeneği her zaman mevcuttur. Gönderilen e-postalarda ilgili yere tıklayarak bildirimlerden ayrılabilirsiniz.
     > Kimlik bilgilerinizi onaylamak için verilerinizin doğruluğuna test edebiliriz. İçerik Bulutu girilen verilerin her zaman doğru olduğunu ve yasal bir istek olduğunda size bu verilerle ulaşacağını kabul eder. O yüzden İçerik Bulutu olarak kimliğinizi doğrulamak için sizi bazı servislere yönlendirebiliriz (Kimlik no doğrulama gibi). Bu adımları yapmayan kullanıcılara hizmet vermeme hakkımız saklıdır.
     > Kişisel ya da firma kimliklerinin onayı için yasal olarak alınabilecek dosyaları isteme hakkımızı kullanabiliriz. Kullanıcı istendiğinde bu dosyaları iletmelidir.

8. Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel verilerinizi korumak için fiziksel, elektronik ve yönetimsel araçlar kullanıyoruz.Bu araçlar verilerinizin önemine göre değişiklik gösterebilir. Verilerin görüntülenmesi teknik ve şirket organizasyonu şemasına göre filtrelenmekte; kaybolması, yetkisiz kişilerce erişilmesi ya da paylaşılması engellenmektedir. Çok önemli veriler ise (örneğin şifreler) endüstri standartlarında şifrelenmekte ve en yetkili kişilerce bile görüntülenememektedir.

9. Bu Dokümanda Değişiklik

Bu doküman; yasal değişikliklere, firma politikalarımızın değişmesine, veri kullanım değişikliklerine, yeni açılan ve / veya kapanan servislerimizin olmasına göre güncellenebilir. Bu değişiklikleri size servis arayüzlerinden ya da e-posta yolu ile bildirebiliriz. Lütfen sık sık bu sayfayı ziyaret ederek değişiklikleri kontrol ediniz.

10. Bize Ulaşın

Sorularınız, istekleriniz ya da şikayetleriniz için lütfen web sitemizdeki iletişim kanallarını kullanınız. Aşağıdaki adresten çeşitli erişim yollarına ulaşabilirsiniz:

https://icerikbulutu.com/iletisim